Головне меню

Новини
Візитка
Про нас
Історія закладу
Педагогічний колектив
Контакти
Місто майстрів
Народний фольклорний ансамбль «Вишиванка»
Народна образотворча студія «Палітра»
Вокальна студія «Соловейки»
Гурток «М’яка іграшка»
Гурток «Петриківський розпис»
Керамічна майстерня
Дизайн-студія «Колорит»
Гурток «Чарівниця»
Гурток «Фітодизайн»
Гурток «Писанкарство»
Гурток «Художня вишивка»
Гурток «Квілінг»
Літературна студія «Дивослово»
Театр мод «Зоряночка»
Хореографічний ансамбль «Весняночка»
Відеостудія «Креатив»
Технічна творчість
Початкове технічне моделювання
Макетування і технічний дизайн
Гурток «Гармонія»
Гурток «Цікава англійська»
Туристи-краєзнавці
Спортивне орієнтування
Техніка пішохідного туризма
Школа раннього розвитку «Дошкільник»
Драматичний театр «Колаж»
Історико-природничий музей «Перлини Поросся»
Розклад гуртків
Методична скарбничка
Заняття гуртків, творчих об'єднань
Планування роботи
Методичні рекомендації
Умови конкурсів
Національно-патріотичне виховання
Ми навчаємось і творимо
Інформаційна прозорість
Статут
Фінансова звітність
Бюджетні надходження
Позабюджетні надходження
Нормативно-правове регулювання
Проектна потужність
Вакансії
Матеріально-технічне забезпечення
Річний звіт керівника

Історія закладу

Article Index

Історія нашого позашкільного закладу бере свій початок в далеких 20-хх роках минулого століття. В той час радянська влада почала створювати власну виховну систему роботи з молоддю та дітьми. Молоді люди, старші 14 років об’єднувались в в комсомольські організації, при яких створювались дитячі спартанські групи (за іменем борця за свободу рабів).

фото1Перші такі групи виникли в Таращі при дитячому будинку та в мікрорайоні Заріччя при хаті-читальні в 1923 році. В тому ж році комсомольці цукрового заводу села Лука створили спартанську дитячу групу при школі. Утворювались такі групи і в інших селах. В 1924 році ці розрізнені групи були об’єднані в організацію, що стала називатись піонерською.В 1927 році члени цієї організації отримують приміщення для своєї роботи, яке мало назву «Піонер-клуб». Тут піонери отримували завдання для своєї діяльності: зокрема, активно працювали над ліквідацією неписьменності серед населення та безпритульністю серед неповнолітніх. Працювали гуртки за інтересами:фото2 драматичний, балетний, фото гурток, радіо гурток. Директором піонер-клубу була Фаіна Борисівна Ременнікова.В ті далекі 30-40-і роки в країні вже склалась державна система позашкільної виховної роботи. Позашкільна робота з дітьми стала невід’ємною частиною роботи державних установ, громадських організацій, що займались навчанням і вихованням дітей.
    Та великих втрат позашкільним закладам нанесла Велика Вітчизняна війна. В січні 1944 року радянські війська визволили м. Таращу від німецьких загарбників, а вже 14 травня 1944 р. районними комсомольськими зборами разом з учительським активом Таращанського району була прийнята постанова: «Відновити роботу районного піонер-клубу. Організувати гуртки художньої самодіяльності, гуртки юних техніків, в яких підготувати з числа учнів старших класів інструкторів-керівників гуртків для шкіл району». Наказом по Таращанському РАЙВНО від 23 серпня 1944 року відновив свою роботу піонер – клуб і його директором була призначена Чорноус Марія Петрівна.
    А вже в жовтні 1944 року повернулася з евакуації Ременнікова Фаїна Борисівна, яка була знову призначена на посаду директора піонер – клубу. І закипіла робота…

фото3Будинок піонерів звернувся до учнів шкіл району взяти участь у воєнній позиці. В результаті деякі класи передплатили позику колективно, деякі індивідуально. Учні Чапаєвської СШ передплатили позику на 3075 крб.
    1 липня 1944 року за ініціативою комсомольського активу і Будинку піонерів в с. Лісовичі відкрився піонерський табір для дітей району. Будинок піонерів послав у піонерський табір для роботи з дітьми своїх інструкторів. А кошти і продукти для табору збирали по всьому району.
Гуртківці маленького районного будинку піонерів брали участь у всіх республіканських творчих заходах. Так, в жовтні 1945 року був оголошений республіканський конкурс на кращий виріб з народного образотворчого мистецтва. З Таращі були відправлені вишивки, керамічні вироби, малюнки, виготовлені гуртківцями.
Піонер-клуб м. Тараща і в ті роки був центром дитячого творчого життя. Потрапити на новорічний бал-маскарад в будинок піонерів було нагородою учням, які виготовили власноруч кращі маскарадні костюми. Новорічні вистави тут були дуже яскравими і цікавими, їх готували фізкультурний, балетний та драматичний гуртки.

pict09В квітні 1947 року проводилась Перша республіканська олімпіада дитячої творчості та художньої самодіяльності. Піонер-клуб зайняв І місце в районній олімпіаді і його вихованців  направили на обласну олімпіаду. А вже 19 червня відбувся І повоєнний зліт піонерів, в якому таращанці теж взяли участь. З 1948 року організатором районних олімпіад дитячої художньої самодіяльності був теж будинок піонерів, з 1947 року в Таращанському будинку піонерів проводились районні піонерські зльоти. 

Навчання в гуртках Таращанського піонер-клубу було поставлено на високому рівні. Особливо цікавою була робота в авіамодельному гуртку, домровому оркестрі, танцювальному та вишивальному гуртках.
pict07pict08     Вперше задум створення авіамодельного гуртка виник у райкомі комсомолу в 1947 р. Восени з лав Радянської Армії демобілізувався авіатор Бондаренко М.І. Його призначили на посаду викладача Таращанського технікуму відділу механізації сільського господарства і керівником авіамодельного гуртка. Десять вихованців гуртка отримали вищу освіту і працювали в авіації. Серед них В.Степченко, Л.Хоменко, В.Кустовський та ін. На обласних змаганнях юних авіамоделістів вихованці гуртка 50-60-х років минулого століття домагались високих результатів і виборювали призові місця. В 1951 році гурток авіамоделістів був нагороджений похвальною грамотою обкому комсомолу ЛКСМУ, переможцями змагань та кращими учнями були визнані Йосип Дончук та Анатолій Радченко.pict09З 1948 року в піонер-клубі був створений оркестр народних інструментів. Він багато разів був переможцем обласних конкурсів художньої самодіяльності: в 1950 р. – ІІ місце в обласному огляді,  1953 р. – ІІІ місце, 1956 р. – І місце, в 1960 році – І місце.  Керівником оркестру працював В.О. Трофімов. Кращими гуртківцями були Яремчук, Макаренко, Скрипник. Оркестр народних інструментів Таращанського будинку піонерів виступав в Київському оперному театрі, Київській філармонії, театру музичної комедії.

КорисніПосилання: